Sport.pl

Aktualności

Pewne zwycięstwo z LKS Głowienką

• autor: kolkaa, 2015-08-24 07:48

W III kolejce krośnieńskiej B klasy Jasiołka Świerzowa pokonała na własnym stadionie LKS Głowienka 4:0. Bramki dla naszej drużyny strzelili: Arkadiusz Wilk x2, Piotr Pernal, Remigiusz Pisula.

Skład Jasiołki: Tadeusz Flejma - Bartosz Jasłowski, Paweł Giemza, Ryszard Flejma, Kamil Zuzak (75' Łukasz Laskoś) - Piotr Pernal (46' Mateusz Malczewski), Piotr Michalski, Remigiusz Pisula, Michał Zając (82' Jan Gancarz) - Marek Kozubal (85. Konrad Pranga), Arkadiusz Wilk (80' Mirosław Skiba)

Dopiero w trzeciej kolejce spotkań nasza drużyna zdobyła pierwsze punkty w tym sezonie.Niestety do meczu przystępowaliśmy bez Wojtka Michalskiego, który ze względu na sprawy służbowe nie mógł wystąpić w tym spotkaniu. Od samego początku mocno zmotywowana drużyna Jasiołki przejęła inicjatywę i raz za razem atakowała bramkę gości jednak brak skuteczności i dobra dyspozycja bramkarza przeszkadzała w strzeleniu pierwsze bramki. Najlepszą okazję miał na to Arkadiusz Wilk, który w 35 minucie egzekwował rzut karny za zagranie ręką zawodnika gości. Niestety bramkarz Głowienki wyczuł intencję Arka i obronił karnego. Jednak chwilę później Arek otwiera wynik spotkania wykorzystując dobre podanie ze środka boiska i strzela pierwszą bramkę w tym spotkaniu. W 43 minucie strzelamy bramkę do szatni. Strzał Marka Kozubala zza pola karnego blokują obrońcy gości jednak piłka trafia do niepilnowanego na 10 metrze Piotrka Pernala który w sytuacji sam na sam strzela bramkę na 2:0. Na początku drugiej połowy gra nieco się wyrównała. W 60 minucie goście mieli znakomitą okazję na strzelenie bramki jednak rzut karny obronił w znakomitym stylu nasz bramkarz. Po niestrzelonym karnym tak jakby zeszło powietrze z zawodników Głowienki. Chwilę później strzelamy bramkę na 3:0. Znakomite podanie Piotrka Michalskiego wykorzystał Arek Wilk strzelając swojego drugiego gola w tym spotkaniu. W końcówce spotkania Remik Pisula po podaniu Michała Zająca strzela ostatnią bramkę w tym spotkaniu i pewnie pokonujemy LKS Głowienkę 4:0. Przewaga Jasiołki w całym spotkaniu nie podlegała dyskusji. Dziękujemy zawodnikom za zaangażowanie i trud włożony w to spotkanie jednak już teraz koncentrujemy się na kolejnym przeciwniku. W następnej kolejce czeka nas trudny wyjazd do Jaślisk i spotkanie z naszą imienniczką Jasiołką Jaśliska. Już dzisiaj zapraszamy na to spotkanie.